Úvod > Naše třídy > Motýlková

Motýlková

paní učitelka  Eva Krejčíková

paní učitelka Petra Debnárová, DiS.

paní učitelka Mgr. Alena Vorbachová

Vzdělávací program naší třídy vychází ze Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání

Mateřské školy Kamenné Žehrovice s názvem „KRÁČÍM VŽDY S ÚSMĚVEM“

Do motýlkové třídy je pro letošní školní rok 2023/2024 zapsáno celkem 22 dětí, 11 dívek a 11 chlapců.

Motto naší třídy zní:

My jsme hodné dětičky z motýlkové třídy.

Zpíváme si písničky to se nám moc líbí.

Učíme se hodně věcí, malujeme kytičky,

a když pro nás přijde máma

nechceme ze školičky.

Vzdělávací program je rozpracován podle ročních období, aktuálních svátků, navazuje na prožitky dětí, využívá dětské zvídavosti a potřeby objevovat.

Časový plán bloků je orientační, umožňuje nám pracovat pružně s ohledem na aktuální možnosti,

Vzdělávací nabídka pro každý den je připravena tak, aby poměr mezi řízenou a spontánní činností byl vyvážen.

Denní řád je dostatečně pružný a umožňuje reagovat na individuální možnosti dětí, na jejich aktuální potřeby.

Dětem nabízíme podmínky pro individuální rozvoj, relaxační a odpočinkové potřeby. Všechny tyto činnosti obsahují prvky hry a tvořivosti, zaměřujeme se na rozvoj celé osobnosti dítěte. Předškoláky připravujeme na úspěšný vstup do ZŠ.

Usilujeme o to, aby naše třída byla příjemným prostředím, ve kterém budou děti rády trávit chvíle odloučení od rodičů a budou se cítit bezpečně.