Úvod > Naše třídy > Sluníčková

paní učitelka Mirka Láblerová

paní učitelka Nikola Voráčková

paní učitelka Mgr. Alena Vorbachová

Vzdělávací program  třídy vychází ze Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání

Mateřské školy Kamenné Žehrovice s názvem „KRÁČÍM VŽDY S ÚSMĚVEM“

Do sluníčkové třídy je pro letošní školní rok 2020/2021 zapsáno celkem 20 dětí, 7 dívek a 13 chlapců.

Vzdělávací program je rozpracován podle ročních období, aktuálních svátků, navazuje na prožitky dětí, využívá dětské zvídavosti a potřeby objevovat.

Časový plán bloků je orientační, umožňuje nám pracovat pružně s ohledem na aktuální možnosti

Velmi důležitý je pro dítě vstup do nového kolektivu, do nového

prostředí. Každé dítě reaguje na tuto situaci jinak, proto se musí stále uplatňovat individuální přístup.

- citlivým chováním zmírnit stres dítěte z odloučení od rodiny, reagovat na jeho chování

- vytvořit takové prostředí, aby se dítě cítilo spokojeně, bezpečně a prožívalo chvíle v mateřské škole s radostí

- výchovným působením rozvíjet kladné vlastnosti dítěte – toleranci, ohleduplnost a vzájemnou pomoc

Dále se zaměřujeme na fyzickou zdatnost a obratnost dětí, protože se dnešní děti málo hýbou.

- využívat více terén školní zahrady a multifunkční průlezku – archu.

- častěji zařazovat různá proudová cvičení s překážkami, lezení po žebřinách (děti často neumí střídat nohy na schodech)

Seznámit děti s prací na tabletu pomocí výukových programů

Cílem je vychovat harmonicky rozvinutou osobnost dítěte.